Stomatologia:

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia dziecięca
Stomatologia Estetyczna i Profilaktyka
Protetyka
Implantologia
Leczenie endodontyczne - kanałowe
Chirurgia stomatologiczna
Leczenie chorób dziąseł i przyzębia - Paradontozy


Stomatologia zachowawczaStomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką i leczeniem próchnicy, której skutkami są ubytki twardych tkanek zęba. Dysponujemy nowoczesnymi materiałami kompozytowymi światłoutwardzalnymi, które służą do uzupełnienia tych ubytków. Stosujemy kompozyty do estetycznych, niewidocznych wypełnień i rekonstrukcji, imitujące wygląd naturanych zębów.

Zabiegi są przyjazne dla pacjentów, nawet tych najmłodszych, ze względu na dostępność dobrych środków do znieczulenia miejscowego. Naszym Pacjentom oferujemy zupełnie bezbolesne znieczulenie, używając nowoczesnego systemu komputerowego SleeperOne, który dzięki precyzyjnej pracy mikroprocesora, kontroluje siłę podawania środka znieczulającego, dzięki czemu wykluczone zostaje zjawisko rozpierania tkanek, tak częste podczas tradycyjnie podawanego znieczulenia za pomocą strzykawki.

Stosujemy leczenie nieinwazyjne, metodą OZONOTERAPII. Metoda ta, w połączeniu z remineralizacją, pozwala uniknąć borowania i tym samym inwazyjnego leczenia, w przypadku niewielkich, powierzchownych ubyków. Ozonoterapia polega na wprowadzeniu w obrębie zmian próchnicowych odpowiedniej dawki ozonu. Dochodzi do wyjałowienia zmian, co umożliwia ich remineralizację. Tego typu leczenie dedykowane jest zwłaszcza najmłodszym pacjentom, gdyż jest całkowicie bezbolesne i szybkie.

W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy:
  • Przegląd i badania stomatologiczne
  • Ozonowanie zębów
  • Leczenie próchnicy
  • Wypełnienia kompozytowe
  • Rekonstrukcje zębów złamanych, o nieprawidłowym kształcie
  • Odbudowa zębów na wkładach z włókna szklanego
  • Zamykanie diastem "szpar między zębami"