Stomatologia:

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia dziecięca
Stomatologia Estetyczna i Profilaktyka
Protetyka
Implantologia
Leczenie endodontyczne - kanałowe
Chirurgia stomatologiczna
Leczenie chorób dziąseł i przyzębia - Paradontozy


ImplantologiaImplantologia stomatologiczna to nowoczesna metoda przywracania pacjentom pełnego uśmiechu i stałego uzębienia, poprzez stworzenie silnie osadzonego w kości, nowego zęba.
Kiedy pacjent straci ząb razem z jego korzeniem, najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie implantu, przymocowanego do kości. Implant ma postać niewielkiej, na stałe przymocowanej śrubki, która zastępuje korzeń zęba. Dzięki łącznikowi, przymocowuje się go do porcelanowej korony, zastępującej widoczną część zęba. Implantologia to w tej chwili najlepsze rozwiązanie dla pacjentów, którzy nie mają możliwości odbudowania zęba w tradycyjny sposób, a jego brak powoduje dyskomfort i może być przyczyną zmian zgryzu. Jest to metoda stała, idealnie wkomponowana w pozostałe uzębienie pacjenta, co znacznie podnosi jego komfort życia.
Implant najlepiej wszczepić jak najszybciej, nawet w dniu usunięcia zęba. Po utracie zęba otaczająca go kość zanika, co prowadzi do deformacji łuków zębowych i niekorzystnej zmiany wyglądu twarzy. Na skutek zaniku kości, sąsiadujące zęby zaczynają się chwiać, aż w końcu wypadają. Implanty nie wypadają!
  • Planowanie: Wymaga bardzo dokładnej analizy warunków w jamie ustnej Pacjenta, wykonanej na podstawie trójwymiarowych zdjęć kości w miejscu planowanej implantacji.
  • Wprowadzenie implantu - zabieg trwa około 30-60 minut, jest całkowicie bezbolesny przeprowadzony w wysoce jałowych warunkach, których w naszym gabinecie szczególnie przestrzegamy. Po okresie około 3-6 miesięcy implant zrasta się całkowicie z kością - co potwierdzane jest radiologicznie i klinicznie.
  • Odbudowa zęba na implancie koroną porcelanową.