Medycyna Estetyczna:

Likwidacja zmarszczek - Botox
Wypełnianie zmarszczek - Kwas hialuronowy
Modelowanie i poprawa owalu twarzy
Powiększanie, modelowanie ust
Mezoterapia skóry twarzy i szyi
Leczenie łysienia
Odmładzanie dłoni
Likwidacja uśmiechu dziąsłowego - "gummy smile"
Leczenie nadpotliwości - Botox
Osocze bogatopłytkowe - PRP
Neurochirurgiczny lifting - nici Silhouette Soft
Neurochirurgiczny lifting - nici PDO


Leczenie nadpotliwości - BotoxNadpotoliwość (hyperhidrosis) - to stan, w którym organizm wytwarza dodatkowe i nadmierne ilości potu na skutek nadreaktywności gruczołów potowych. Są one zlokalizowane niemal na całej powierzchni ciała, ale jest ich szczególnie wiele na dłoniowej stronie rąk, na stopach i pod pachami. Ocenia się, że nawet 1% populacji ma jedną z odmian nadmiernej potliwości.
Nadmierna potliwość może pojawić się na skutek działania czynników takich jak:
  • ćwiczenia fizyczne
  • ciepło lub zimno
  • alkohol, kawa lub herbata, palenie
  • stres, lęk lub silne emocje
  • niektóre pory dnia
Nadmierna potliwość oznacza, że np. dłonie, stopy lub pachy są stale wilgotne, co utrudnia wykonywanie codziennych czynności i wpływa na samopoczucie pacjentów.

Gabinet medycyny estetycznej Maks Med w trosce o swoich pacjentów, oferuje możliwość leczenia nadpotliwości z użyciem toksyny botulinowej. Zabieg wymaga zlokalizowania miejsc, które stanowią główne źródło problemu, przy użyciu specjalnego barwnika. Następnie w te miejsca, do skóry, podawany jest preparat BOTOX'u za pomocą bardzo cienkiej igły. Zabieg polega na wstrzyknięciu małej objętości BOTOX'u w kilkunastu miejscach oddalonych od siebie o 1 cm, odpowiednio w okolicy pach, dłoni czy stóp.

Zabieg jest w zasadzie bezbolesny i trwa około 35 minut. Blokada aktywności gruczołów potowych pod wpływem BOTOX'u, utrzymuje się przez 6-12 miesięcy. Po tym okresie wydzielanie potu zwiększa się, osiągając poziom taki jak przed rozpoczęciem leczenia.